Op. Dr. Selçuk Somer

Dr. Selçuk Somer, ilköğrenimini Erenköy İlkokulu’nda tamamlamış, 1982 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1988 yılında bitirmiş, aynı yıl Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Kadın Hastalıkları ve Doğum” bölümünde uzmanlık görevine başlamıştır. 1993-1995 yılları arasında Almanya Batı Berlin Üniversitesi (Freie Üniversitaet) ve Münster Üniversitesi’nde “Perinatoloji” bölümünde çalışmıştır. Doğum öncesi hastalıkların teşhisi, tedavisi ve endoskopik operasyonlar konusunda özel araştırmalar yaptıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. 2006 yılına kadar sırasıyla Süleymaniye Doğum Evi, Taksim Hastanesi ve Amerikan Hastanesi Zekeriyaköy Polikliniği’nde görev yapmıştır. Avrupa Hastanesi, Duygu Hastanesi ve Çorlu Reyap Hastanesinde part-time olarak 2016 yılına kadar 5 yıl süre ile ileri düzey ayrıntılı gebelik USG konusunda çalışmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışındaki bilimsel dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. İstanbul Jinekoloji Derneği, Türkiye Jinekoloji Derneği, Türkiye Perinatoloji Derneği, Türk-Alman Jinekoloji Derneği, Türkiye Jinekoloji-Obstetrik Derneği, Türkiye Jinekolojik Endoskopi Derneği(TJOD),Menopoz ve Osteoporoz Derneği, Üreme Sağlığı ve infertilite Derneği,1884 Vakfıüyesidir. Özellikle doğum öncesi hastalıkların teşhisi, tedavisi (Amniosentez, CVS), Doppler Ultrasonografi, kadın kanserlerinin erken teşhisi ve tedavisi, endoskopik operasyonlar, doğal doğum, suda doğum konusunda özel çalışmaları bulunan Jin.Op.Dr.Selçuk Somer iyi derecede Almanca ve İngilizce konuşmaktadır. 1995’te açmış olduğu özel muayenehanesini son 1 yıl içinde Keşkesiz Doğum Merkezi’ne taşımıştır. Keşkesiz Doğum Merkezi  doğal doğum prensiplerini hakkı ile uygulayan, ve Türkiye’de en fazla suda doğum yaptıran doğum ekibine sahiptir. Gerek gebelik ve doğum gerek ise kadın hastalıkları konusundaki ideallerini burada gerçekleştirmektedir…

KLİNİK

Muayenehanemde başlıca aşağıdaki konularda hizmet verdiğimi söyleyebilirim;

  • Gebeliğin Teşhisi, Takibi ve Doğum
  • Suda Doğum, SSVD, Makat Doğum, İkiz Doğum
  • Kadın Hastalıklarının Check-up’ı, Teşhisi ve Tedavisi.
  • HPV , Herpes ve Benzeri Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Teşhisi ve Tedavisi.
  • Hamile Kalamama Sebeplerinin Araştırılması, Teşhisi ve Tedavisi.
  • Menapozal Dönemde Yapılması Gereken İşlemler Konusunda Kişilerin Bilgilendirmesi, Dilenirse Tıbbi veya Alternatif Tedavi Seçenekleri Sunulması.
  • Meme Kanseri Dahil Olmak Üzere Kadın Kanserlerinin Araştırılması ve Güncel Bilgilerin Paylaşılması.
  • Genital Doku Biopsileri, Probe Küretaj (Rahim İçinden Doku Örneği Alma), Spiral Uygulaması gibi Küçük Cerrahi İşlemler.
  • Sağlıklı Yaşam ve Destek Konusunda Güncel Bilgilerin Paylaşılması.

Op. Dr. Selçuk Somer